Kamienie Wątrobowe - Kliknij, aby powiększyć

Kamienie nie powstają same. Weź za to pełną odpowiedzialność!

To Ty do nich doprowadziłeś!

Nie? A kto nie dbał o zdrowie? Kto nie dosypiał i się przepracowywał? Kto jadł niezdrowe jedzenie i/lub pił alkohol? Mógłbym wymieniać jeszcze długo, ale nie o to przecież chodzi!

Teraz przyszedł czas na zmiany i cieszę się, że ze mną jesteś 🙂

Mogłeś widzieć podobne metody oczyszczania, jednak to jest pełna, oryginalna, super skuteczna i bezpieczna metoda wg książki: „Niezwykłe płukanie wątroby i woreczka żółciowego” Andreasa Moritza.

Każdy element, każdy detal jest super ważny, dlatego stosuj się do wszystkich wskazówek, żeby mieć optymalne efekty… Zaczynamy!

Ostatni (6ty) dzień oczyszczania najlepiej przeprowadzić w dzień wolny od pracy, dlatego optymalnie jest zacząć w poniedziałek, żeby zakończyć w sobotę.

Pierwsze 5 dni oczyszczania wątroby i pęcherzyka z kamieni jest proste i skuteczne. Potrzebujesz do tego tylko jednego składnika! 🙂

 • Przez 6 dni pij sok jabłkowy; minimum 0,96 l dziennie (liczba wynika z objętości opakowań soku w USA). Możesz pić więcej, czyli 1 l i więcej. Pij go przez cały dzień, dodatkowo do minimum 2 l wody, które wypijasz normalnie. Najlepiej, aby sok był naturalny, wyciskany ze świeżych, optymalnie organicznych jabłek, jednak sok z kartonika też zadziała. Sok jabłkowy rozmiękcza kamienie żółciowe i pod koniec oczyszczania łatwo mogą one opuścić drogi żółciowe.
 • W czasie 6 dni oczyszczania unikaj zimnego pożywienia i zimnych napojów a także wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, nabiału oraz potraw smażonych. Poza tym jedz normalnie ale bez przejadania się.
 • Jeśli stosujesz leki i suplementy, w czasie oczyszczania wątroby, przyjmuj tylko takie preparaty, które są absolutnie niezbędne.
 • Oczyszczaj jelito grube! Tak jak pisałem w jednej z poprzednich wiadomości jest to niezwykle istotne. Przez 5 pierwszych dni picia soku oraz po zasadniczym płukaniu 6-go dnia oczyszczaj jelita! Pomoże Ci w tym dobrej jakości błonnik przyjmowany z dużą ilością wody, a także hydrokolonoterapia, która jest bardzo zalecana jeśli masz zaparcia.
 • 6-go dnia przeprowadź zasadnicze oczyszczanie, które wypłucze kamienie z Twojej wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Pamiętaj, że 5 dni picia soku jabłkowego w celu rozmiękczenia kamieni oraz oczyszczanie jelit jest absolutnie konieczne!

Kamienie Wątrobowe - Kliknij, aby powiększyć

Lista czynności, które należy wykonać 6-go dnia:

 1. Po przebudzeniu wypij 0,96 l soku jabłkowego. Jeśli jesteś głodny zjedz owsiankę na ciepło. Możesz zjeść owoce i warzywa. Na lunch zjedz warzywa gotowane w wodzie lub na parze, mogą być z ryżem basmati i odrobiną soli morskiej nierafinowanej. Nie jedz produktów białkowych, ani tłuszczu (oleju, masła itp.) Po godzinie 13-tej nic już nie jedz, pij tylko wodę, inaczej kamienie mogą się nie wydostać z wątroby.
 2. O godzinie 18:00 przygotuj roztwór soli gorzkiej (siarczan magnezu). Kupisz ją w aptece bez recepty. Rozpuść 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 0,75 litra niegazowanej wody mineralnej w temperaturze pokojowej. Daje to 4 porcje do wypicia. Wypij pierwszą porcję: 3/4 szklanki roztworu.

  Siarczan magnezu rozszerza drogi żółciowe, dzięki czemu kamienie mogą się wydostać z wątroby. Sól gorzka oczyszcza również jelita ze złogów ułatwiając wydalanie kamieni z układu pokarmowego. Uwaga: zamiast soli gorzkiej możesz użyć cytrynianu magnezu. Dodatkowo przygotuj (aby się nagrzały do temperatury pokojowej) świeże różowe grejpfruty lub zamiast grejpfrutów cytryny i pomarańcze. Użyjesz ich później. Potrzebujesz ich tyle, żeby po wyciśnięciu uzyskać 3/4 szklanki soku.

 3. O godzinie 20:00 wypij druga porcję roztworu soli gorzkiej (3/4 szklanki)
 4. Do 21:30 powinieneś się już wypróżnić. Jeśli tego nie zrobiłeś zastosuj lewatywę wodną.
 5. O 21:45 umyj dokładnie grejpfruty (albo cytryny i pomarańcze) najlepiej organiczne. Wyciśnij z nich ręcznie 3/4 szklanki czystego soku bez miąższu. Wlej go do słoika, dodaj 1/2 szklanki dobrej jakości oliwy z oliwek najlepiej organicznej, nierafinowanej z pierwszego tłoczenia na zimno. Zakręć słoik i potrząsaj nim energicznie aż olej ulegnie wymieszaniu z sokiem.
 6. O 22:00 wypij mieszankę soku z oliwą. Zrób to stojąc przy łóżku, na którym zaraz się położysz. Wypij całą mieszankę nie przerywając (w czasie do 5 minut). Gdy skończysz od razu połóż się na łóżku najlepiej płasko na plecach z poduszką pod głową.Leż nieruchomo, w ciszy, nic nie mówiąc, co najmniej 20 minut koncentrując się na wątrobie.

  Swoją drogą, wiesz gdzie masz wątrobę? Połóż tam rękę i trzymaj! Po prawej stronie czy po lewej jest wątroba? 🙂 Wiesz? Podpowiem: po prawej stronie pod łokciem. Mam nadzieję, że wiedziałeś, jak nie to już wiesz, bo jak inaczej mógłbyś się koncentrować na wątrobie nie wiedząc, gdzie się znajduje 😉

  Wierz mi lub nie, wiele osób nie wie gdzie jest wątroba. To bardzo duży narząd. Największy w Twoim ciele. Gdy już leżałeś co najmniej 20 minut, możesz już teraz zasnąć. Jeśli w nocy obudzisz się i poczujesz chęć wypróżnienia, wstań i zrób to koniecznie! Obserwuj co się wydostaje z jelita!

 7. Między 6:00 a 6:30 następnego poranka (ale nie przed 6:00) wypij trzecią porcję (3/4 szklanki) roztworu soli gorzkiej. Zajmuj się aktywnością w pozycji pionowej np. jogą, czytaniem, medytacją, chociaż pewnie nie zdążysz, bo poczujesz nagłą potrzebę wypróżnienia się, a co za tym idzie wydalisz też kamienie. Początkowo kamienie będą miały barwę jasnozieloną, zieloną. Łatwo je rozpoznasz ponieważ kamienie te unoszą się na powierzchni wody. A jaką radość przy tym poczujesz!
 8. Między 8:00 a 8:30 wypij czwartą, czyli ostatnią porcję (3/4 szklanki) roztworu soli gorzkiej. Tak to już prawie koniec 🙂 Ufff… ale było warto.
 9. Między 10:00 a 10:30 możesz wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy. Około 11:00 możesz zjeść świeży owoc. 0 12:00 możesz już zjeść pierwszy lekkostrawny posiłek. Przez kolejne 2-3 dni jedz tylko lekkostrawne pożywienie. Pij wodę gdy tylko poczujesz pragnienie. Nie pij wody od razu po wypiciu roztworu soli gorzkiej oraz bezpośrednio po wypiciu mieszanki oliwy z sokiem z cytrusów.
 10. Obserwuj wypróżnienia (mogą być wodniste) w ciągu doby od wypicia oliwy z sokiem. Najlepsze przed Tobą dnia następnego. Rano podczas wypróżniania zobaczysz wreszcie uwapnione kamienie – są duże, jakby białe, te kamienie pochodzą z woreczka żółciowego.

Co zaobserwowałeś? Kamienie mogą być bardzo rozmaite, różnego kształtu, koloru i gęstości.

Kamienie Wątrobowe - Kliknij, aby powiększyć

To wszystko! Gratuluję! Oczyszczając wątrobę zrobiłeś zasadniczy krok w kierunku poprawy swojego zdrowia.

Uwaga: Oczyszczanie przeprowadzaj co miesiąc do momentu, gdy przez 2 kolejne płukania nie wydalisz żadnych kamieni! Później oczyszczaj wątrobę co pół roku. Pamiętaj o oczyszczaniu jelit i nerek przed i po oczyszczaniu wątroby oraz o wzmocnieniu komórek wątroby.

Po oczyszczaniu wątroby napisz mi maila! Pochwal się poprawą stanu swojego zdrowia! Koniecznie! Wartość dla Ciebie i tak samo dla mnie: bezcenne! Możesz również przesłać mi zdjęcia wyhodowanych przez Ciebie kamieni, abyśmy mogli udowodnić wszystkim, że ta metoda działa

 

Czekam na wiadomość od Ciebie: biuro@mapazdrowia.pl

To jest podstawowa wersja oczyszczania wątroby, najbardziej skuteczna, jeśli nie możesz stosować któregoś za składników napisz do mnie, a powiem Ci co możesz zastosować w zamian.

A zatem do dzieła!

Pozdrawiam wiosennie,
Andrzej „Zdrowie” Prokopiuk.

PS. Zobacz również pełną galerię kamieni wątrobowych znajdującą się poniżej. Mam nadzieję, że ten obraz da Ci do myślenia i weźmiesz się za oczyszczanie wątroby… Kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu.

Leave a Reply