Leniuchom, którzy nie przeczytali naszego poradnika “To Koniec Zaparć” przypominam, że podstawowymi elementami, które umożliwiają swobodne wypróżnianie są WODA, Ruch oraz Odżywianie bogate w błonnik pokarmowy.

Niezwykle istotna jest tu jednak kwestia tego, że bez pierwszego elementu czyli wody, dwa pozostałe tak naprawdę całkowicie tracą na znaczeniu. Zobacz jak to działa:

3 żelazne powody, by pić więcej wody:

  • Brak wody = Suchy kał = Problemy z wypróżnianiem – schemat działania jest prosty. Organizm potrzebuje wody, by funkcjonować, jeśli dostarczasz jej zbyt mało to zorganizuje sobie ją w inny sposób. Między innymi poprzez nadmierną absorpcję wody z kału. Suchy kał podrażnia odbyt i jest trudniejszy w wydaleniu. Wniosek? Pij więcej wody!
  • Wzmożony ruch = większe zapotrzebowanie na wodę – wiesz już czym grozi niedostarczenie odpowiedniej ilości wody do organizmu. Ruch bez wody nie pozwoli Ci pozbyć się zaparć. Wniosek? Pij więcej wody!
  • Posiłki pełne błonnika pokarmowego = większe zapotrzebowanie na wodę – włókno wchłania wodę z organizmu, dzięki czemu spulchnia masę kałową i ułatwia wypróżnianie. Jednak jeśli w organizmie brakuje wody, to… Po prostu zatkasz sobie jelita bardziej niż dotychczas. Wniosek? Pij więcej wody!

Woda jest naprawdę super istotna w tej całej układance walki z zaparciami. Nawet podczas spożywania naszego Błonnika Witalnego, który gorąco polecam na zaparcia, należy zwiększyć ilość wypijanej wody. Błonnik Witalny może wspomóc Twój organizm przy diecie ubogiej w pokarmy błonnikowe, ale nie zastąpi wody…

Ciekawostka: Zobacz co o składnikach Błonnika Witalnego mówią naukowcy – doktor habilitowana farmacji i specjalista z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Na początek chcę przedstawić Ci Panią Emilię Andrzejewską-Golec, która na stronie panacea.pl opublikowała wyniki badań nad babką jajowatą, która wchodzi w skład naszego Błonnika Witalnego. Kilka słów o Pani Emilii:

A dalej, kilka najciekawszych fragmentów z opublikowanych przez nią badań. Na początek zwróć uwagę na skład nasion babki jajowatej – jest naprawdę imponujący:

W dalszej już kolejności spójrz jakie zastosowanie wg Pani Emilii jest wskazane dla babki jajowatej:

oraz

Badania o Babce Płesznik

Natomiast wyniki o Babcie Płesznik – drugim ze składników Błonnika Witalnego opublikowała Pani Dominika Król z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Pełną treść wyników badania możesz przeczytać klikając tu! Poniżej zacytuję tylko kilka najważniejszych fragmentów.

Właściwości Babki Płesznik:

oraz podsumowanie całego badania:

Badania Potwierdzają – Błonnik Witalny przyniesie Ci ulgę…

Masz już potwierdzoną naukowo świadomość, że nasz Błonnik Witalny – oczywiście w połączeniu z wodą, co ustaliliśmy już na początku – przyniesie Ci ulgę w problemach jelitowych i pomoże pozbyć się tych uciążliwych zaparć. Teraz czas na Twój ruch. Możesz zapoznać się z ofertą Błonnika Witalnego lub tak jak większość społeczeństwa czekać, aż problem urośnie do rozmiarów, które przyniosą nieodwracalne konsekwencje… Wybór należy do Ciebie.

Leave a Reply